مطالب :‌ ‌‌
/ ثبت نام
admin 381 روز پیش
بازدید 188 بدون دیدگاه

قطبیت کانکتور فیبر نوری – MTP

قطبیت کانکتور فیبر نوری MTP چگونه است و چگونه می توان قطبیت کانکتور را حفظ نمود؟ قطبیت مسئله اصلی در راه حل ها و سیستم های کابل کشی MTP با ظرفیت بالا می باشد ، که جهت تعیین چگونگی مطابقت فرستنده در یک انتهای کابل با گیرنده در انتهای دیگر استفاده می شود. در صورت اتصال کانکتور با قطبیت مناسب ، فرآیند انتقال عادی ایجاد می شود. در یک سیستم MTP ، نوع کانکتور (نر male/ ماده female ) ، جهت گیری( (Key Up / Key Up یا Key Up / Key Down)) و تراز بندی سطح انتهایی یا زاویه دار بودن یا نبودن سطح فیزیکی (مستقیم یا زاویه دار) بر قطبیت کانکتورMTP تأثیر می گذارد. سه روش جهت پیکربندی قطبیت سیستم وجود دارد که توسط استاندارد TIA-568 تأیید شده است – نوع A ، B و C ، که می تواند برای کابل های مختلف ترانک MTP استفاده گردد.

 

قطبیت کانکتور فیبر نوری – MTP

 

کانکتور های MPO می توانند به صورت رنگی کد گذاری شوند که تشخیص بین انواع مختلف با مشخصات متفاوت فیبر نوری ان ها را آسان می نماید. اتصالات MPO هم برای کابل های فیبر نوری تک حالته (سینگل مد) و هم چند حالته (مالتی مد) مناسب هستند.

 

روکش کابل های ترانک MPO سینگل مدSinglemode  مطابق استاندارد TIA-598 زرد رنگ می باشد و به طور معمول دارای سطحتماس فیزیکی زاویه دار (APC) است. از آنجا که رنگ زرد مشخصات OS1 و OS2 را نشان می دهد ، مهم است که مشخصات کابل را با دقت مطالعه و بررسی فرمایید.

 

کانکتور های فیبر نوری MPO چند حالته (مالتی مد) دارای فرول های مسطح یا سطح فیزیکی صاف هستند (که به عنوان PC یا UPC نیز شناخته می شوند). رنگ ژاکت کابل های ترانک MPO مالتی مد مطابق استاندارد برای سری OM3 و OM4 رنگ فیروزه ای (aqua) و برای OM5 سبز لیمویی تعیین گردیده است. با این حال ، وجود یک رنگ (aqua) برای دو نوع مختلف از مشخصات ممکن است کمی سردرگم کننده باشد. به همین دلیل ، برخی از تولید کنندگان سری OM4  را با رنگ Violet ارائه می دهند تا آنها را از Aqua OM3 متمایز نمایند.

 

انواع کابل ترانک mpo
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه