مطالب :‌ ‌‌
/ ثبت نام
admin 377 روز پیش
بازدید 280 بدون دیدگاه

محاسبه افت – شبکه فیبر نوری

محاسبه افت فیبر نوری، جهت اندازه گیری و محاسبه افت فیبر نوری بایستی مجموع افت فیوژن ها، افت کانکتور ها و افت تار نوری را با هم محاسبه نماییم. مقادیر افت شبکه فیبر نوری بایستی با معیارهای تست اندازه گیری مطابقت داشته باشند. جهت اندازه گیری افت میزان +/- 0,2 تا -0,5 دسی بل dB را میتوان به عنوان بازه تلورانس در نظر گرفت که سبب قبول یا عدم قبول تست اندازه گیری افت می شود. کانکتور های مالتی مد معمولا بین 0,2 تا 0,5 دسی بل افت دارند. آن دسته از کانکتور های سینگل مد که در کارخانه تولید می شوند و یا با اسپلایس فیوژن متصل شده باشند، افت 0,1 تا 0,2 دسی بل را به خود اختصاص می دهند. کانکتور های سینگل مد که در محل سربندی مکانیکی می شوند ممکن است افت هایی به اندازه 0,5 تا 1,0 دسی بل را داشته باشند. اکنون در دو حالت عادی و نامناسب آنها را مورد محاسبه قرار می دهیم.

 

Fiber Type Wavelength Fiber Loss
Multimode 50/125 µm (OM2/OM3/OM4) 850 nm 3,5 dB/km
Multimode 62.5/125 µm (OM1) 850 nm 3,5 dB/km
Single-mode 9 µm 1310 nm 0,4 dB/km
Single-mode 9 µm 1550 nm 0,3 dB/km
 
Typical TIA 568 Max
 850 nm  1300 nm  850 nm 1300 nm
Total Fiber Loss (dB) 0,6 0,2  0.7 0,3
Total Connector Loss (dB) 0,9 0,9  2.25  2.25
Total Splice Loss (dB) 0,3 0,3  0.3  0.3
Other (dB) 0 0  0 0
Total Link Loss (dB) 1,8 1,4  3.25 2,85

آنالیز افت شبکه فیبر نوری

محاسبه میزان افت فیبر نوری

اطلاعات بیشتر مراجعه به سایت مقالات:

https://article.msp-ict.com/آنالیز-افت-شبکه-فیبر-نوری/

افت در شبکه مالتی مد

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه