مطالب :‌ ‌‌
/ ثبت نام
admin 377 روز پیش
بازدید 307 بدون دیدگاه

منظور از باند E در فیبر نوری G652

فیبر نوری G.652.d استاندارد ITU امروزه به عنوان پرمصرف ترین نوع تار نوری سینگل مد در زیر ساخت ارتباطات جهانی و تمامی شبکه های سینگل مد شناخته می شود، سوالی که بیش از همه پرسیده می شود تفاوت میان گروه های G652 با قدمت با G652D می باشد؟ در مقایسه با سری G652A و سری G652B استاندارد ITU سری G652D در زمینه طیف نوری به طور کامل با حذف water peak یا حداکثر افت عملیاتی می گردد. درواقع سری G.652.A و G.652.B برای تقسیم طول موج یا مالتی پلکسینگ طوی موج (WDM) بهینه نبوده و عملکرد آنها تحت خاصیت پراکندگی قرار می گیرد. و کاربردی آن به دلیل افت بالا در باند E منطقه (1360 – 1460 نانومتر) ناممکن خواهد بود که به عنوان باند Water peak نیز شناخته می شود. فیبرنوری G.652.D به طور خاصی در باند E با کاهش Water peak بهینه گردیده و در محدوده طول موج 1383 نانومتر توسعه داده شده است. بنابراین کابل G.652.D فیبر نوری را می توان در ناحیه های طول موج 1310 نانومتر و 1550 نانومتر و پشتیبانی از انتقال پهنای باند گسترده و مالتی پلکسینگ باند پهن WDM Coarse (CWDM) استفاده نمود.

مشخصات فیبر نوری

استاندارد ITU-T G65x

استاندارد های فیبر نوری

https://docs.msp-ict.com/ITU-G65x-Standard-single-mode-fibre-optic-cable-fa.html

در جدول زیر اطلاعات بیشتری در مورد محدوده طول موج باند فیبر نوری سینگل مود مشاهده می فرمایید:

Band Name

Wavelength Range

Description

Applications

O-Band

1260-1360nm

Original

PON upstream

E-Band

1360-1460nm

Extended

Water peak band, extension of O-Band

S-Band

1460-1530nm

Short Wavelength

PON downstream

C-Band

1530-1565nm

Conventional

Lowest attenuation, original DWDM band, optical amplifier EDFA band, CATV

L-Band

1565-1625nm

Long Wavelength

Low attenuation, expanded DWDM band

U-band

1625-1675nm

Ultralong wavelength

Not used

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه